Diş Beyazlatma Tedavisi

 Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma işlemine başlamadan önce dişlerinizin hassas yapılı ya da sertliği ve yumuşaklığı değerlendirilmelidir. Dişleriniz ve diş mineleriniz hassas bir yapıya sahip ise buna uygun bir beyazlatma yöntemi seçilerek işleme başlanır. İnsanlara hoş ve çekici görünmenin en kısa yolu dişlerinizin temiz görünmesidir. Birçok insan tanıştığı kişinin dişlerinin beyazlığına önem vermektedir. Çünkü diş beyazlığı ne kadar hijyene önem verdiğinizi gösterir. Dış görünüşüne önem veren insanlar toplumda her zaman saygı uyandırmıştır.

 

İşlemlere başlamadan önce göz önüne alınması gereken bir diğer kıstas da diş beyazlatma ücreti konusudur. Bütçenize uygun olarak bir diş beyazlatma kliniği ile görüşme sağlayabilirsiniz. Telefonlarından veya adreslerinden ulaşarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Kullanılan diş beyazlatma yöntemleri oldukça çeşitlidir. Size en uygun olan yöntemi diş hekiminiz yaptığı bazı testler ve ölçümlerle belirleyecektir. Daha parlak bir gülümseme için bu yöntemleri inceleyip karşılaştırabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Nedir

Diş Beyazlatma dişin renginin açılması işlemidir. Bu işlemi tarif etmek gerekirse hidrojen peroksit ve karbamid peroksit parçalanarak diş minesine nüfuz eder ve sert bir yapısı olan dişin içindeki koyu renkli pigmentli molekülleri okside eder. Koyu renkli molekülleri parçalayarak dişin rengini açarak dişin daha beyaz olmasını sağlar.

 

Diş Beyazlatma Nedir? İnsanların en çok sorduğu soruların başında gelen bu soru için birçok cevap oluşturulabilir. Öncelikle zaman içerisinde oluşan lekelenmenin sebeplerinden biri çay ve kahve bileşenlerinin diş üzerinde renk değişikliği yarattığını bilmek gerekmektedir. Yenilen bazı yiyecekler ve dişlerin düzenli olarak temizlenmemesi de dişlerin sararmasına etki etmektedir.

Diş Beyazlatma Nedir? Diş beyazlatma dişin dışının belirli işlemlere tabii tutularak renginin açılmasıdır. Diş renginin koyulaşması üzerinde diş minesinin incelmesi de etkili olmaktadır. Diş minesi aşındığında ve inceldiğinde alttaki sarı tabaka daha görünür hale gelir. Mine incelmesine yol açan faktörlerden biri de gazlı içecekler ve reflü hastalığıdır. Reflü midedeki asidi yemek borusun gönderdiği zaman dişler de bundan zarar görmektedir. 

Ankara Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma öz güveninizi tazelemenize yardımcı olarak parlak bir gülüş sağlamaktadır. Diş beyazlatma işlemleri diş renginizi birkaç ton daha açık hale getirmektedir. Hekimlerin yanı sıra bazı güzellik merkezleri de diş beyazlatma hizmeti verse de ağız sağlığınız için mutlaka bir hekimle çalışmanız gerekmektedir.

Ankara diş beyazlatma konusunda uzman ve deneyimli hekimler barındırmaktadır. Her diş hekimi bu işlemi yapmakta yetkin değildir. Bu nedenle diş hekiminizden daha önce yaptığı beyazlatma işlemleri hakkında referanslarını isteyebilirsiniz. Hekiminiz diş beyazlatma işlemi yapmıyorsa size bu konuda gerekli bilgiyi verecek ve sizleri yönlendirecektir.

Ankara diş beyazlatma diş hekimleri tarafından titizlikle uygulanması gerekmektedir. Hekiminizin reçete etmediği ev kitleri içlerinde yeterince beyazlatıcı unsur taşımaz ve beyhude yere uğraş vermiş olursunuz. Bunun yerine ilgili hekimlerden destek almak zaman kaybetmemeniz ve istediğiniz başarıya ulaşmanız yolunda daha etkili olacaktır. Ayrıca bir ağızlık kullanmamanız halinde ağartma jeli diş etlerinize sızarak kabarmalara ve hassasiyete neden olmaktadır. Bu sebeple diş hekiminizden ağzınızın ölçülerine uygun olarak bir ağızlık talep etmeniz gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

 

Diş Beyazlatma işlemi için bir hekim ofisinde lazer kullanılarak etkili sonuçlar elde edilmektedir. Lazer ile beyazlatma en popüler yöntemlerden biridir. Profesyonel bir ortamda lazer ile gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemi maliyet bakımından yüksek olmasıyla da bilinmektedir. Ancak etkili bir yöntem olduğu için yaptığınız ödemeye değer bir yöntemdir. Kullanılan lazerlerin yanında peroksit bazlı beyazlatma ajanları da kullanıldığından kalıcı beyazlık sağlanmaktadır.

Evde de kullanabileceğiniz bir yöntem olarak diş beyazlatma bandı sıklıkla kullanılan bir üründür. Diş beyazlatma bantları hidrojen peroksit ya da karbamid peroksit içeren ince bir beyazlatma jeli tabakasıyla kaplı bulunan esnek plastik bir maddeden yapılmaktadır. Bu bant dişe uygulandığında jel diş yüzeyine bastırıldığında dişe nüfuz eder ve beyazlatma işlemi başlamış olur.

Popüler diş beyazlatma yöntemleri türünde olan diş beyazlatıcı özellikte diş macunları ve durulama maddeleridir. Uygun fiyatlı olan bu ürünler gargara şeklinde de kullanılabilir. Bu basit yöntem yüzey lekelerinin çıkarılmasını sağladığı gibi gelecekte oluşabilecek lekelenmelerin de önüne geçebilir. Her gün beyazlatıcı diş macunu kullanır ve diş bandı kullanımı da sağlarsanız etkili bir sonuç almanız kuvvetle muhtemeldir. Beyazlatmaya yardımcı olması için beyazlatıcı özellikte tasarlanan diş fırçalarını da kullanabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Güvenli Mi?

Diş Beyazlatma işlemini evde gerçekleştirmek ekonomik olsa da bazı zararları da beraberinde getirmektedir. Evde kullanılan bazı asit özelliği taşıyan maddeler kullanıldığı takdirde diş yüzeyi ciddi manada zarar görür. Bazı hassas dişlerde diş etleri diş beyazlatmak için kullanılan kimyasallara karşı aşırı tepki vererek geriye doğru çekilebilir.

Yapılan diş beyazlatma işlemi diş hekiminizin refakatinde olduğu zaman güvenlidir. Kullandığınız diş beyazlatma ürünlerini hekiminize göstererek güvenli olup olmadığına dair onay almanız mümkündür. Bazı diş beyazlatma ürünleri uzun vadeli kullanımda dişlerde hassasiyet oluşturur. Bu tip durumlarda diş beyazlatma ürünlerinin kullanımına ara verilmeli ve hekime danışılmalıdır.

Uygulanan diş beyazlatma işlemi dişte fazla bekletildiğinde risk oluşturabilir. Ev içi kitlerin kullanım talimatlarına uyulduğu durumlarda diş beyazlatma uygulamaları oldukça güvenlidir. Diş hekimleri tarafından sağlanan ürünler güven taşırlar. Ancak çevrimiçi ya da mağazalarda bulunan bazı ürünler aşırı asit ve aşındırıcılar içerebilmektedir. Diş hekiminizin reçete ettiği ürünler her yönden daha güvenlidir.

Evde kullanılan ağartma ürünlerinin barındırdığı kimyasallar titizlikle incelenerek uygulanırsa güvenli olabilir. Böylelikle aşırı asit barındırmayan kimyasallarla diş beyazlatma işlemi gerçekleştirdiğiniz için diş eti sağlığınızı riske atmamış ve diş minelerinizin aşınmasını engellemiş olursunuz. Evde kullandığınız ürünlerin asit oranlarını kontrol etmeniz bu bakımdan önemlidir. Öte yandan unutulmamalıdır ki bazı insanlar genetik olarak daha koyu renkli dişlere sahiptir. Evde kullanılan yöntemler diş rengini birkaç ton açsa da çok fazla kimyasal kullanmanız uygun görülmemektedir. Diş hekiminin yönergeleri ve rehberliğiyle yapılan uygulamalar gerekli güveni temin etmenizi sağlayacaktır.

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma işleminde diş hekiminin gözetimi dışında kendi aldığınız kitler kimi zaman zararlı etkilere sahiptir. Diş hekimi öncelikle dişlerinizin hassasiyeti ve tahriş riskini göz önünde bulundurduğu için sizlere bu yönde bir işlem uygular ve böylelikle oluşabilecek riskleri en aza indirger. Hekim yardımıyla uygulanan yöntemler zararlı değildir. Fakat uzun süre ve uygunsuz diş beyazlatıcı ürünler dişlerde ve ağız sağlığında ciddi oranda bozunma yaratmaktadır. Bu sebeple mutlaka deneyimli bir hekime danışarak diş beyazlatma uygulamaları kullanmalısınız.

Hekimler bir diş eti bariyeri kullanarak diş etleriniz zarar görmeden beyazlatıcı maddeyi dişlerinize uygular. Bu şekilde diş etlerinizin tahriş olması engellenir. Diş etleri uygun şekilde izole edilmezse tahriş olma riskiyle karşı karşıya kalınması yüksek bir ihtimaldir. Evde yapılan uygulamalarda bu gerekli izolasyon sağlanmadığından dişler beyazlarken diş etleri zarar görür.

Sorgulanan hususlardan biri de diş beyazlatma zararlı mı ve herhangi bir risk barındırıyor mu diye ikilemde kalmaktır. Diş beyazlatma işlemi için profesyonellerden yardım aldığınızda herhangi bir zarar görmezsiniz. Ancak küçük lekeler giderilse de diş tabakalarının derin katmanlarında bulunan lekeler giderilmeyebilir. Bu durumda diş hekimine net olarak isteklerinizi belirtmeli ve etkili bir sonuç alıp alamayacağınızı görüşmelisiniz.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Süre Etkisini Korur?

Diş Beyazlatma birkaç aydan üç yıla kadar etkili olabiliyor. Bu biraz da yaşam tarzınıza göre değişiklik göstermektedir. Kırmızı şarap, çay, kahve, sigara kullanımınıza bağlı olarak diş beyazlatma işleminizin kalıcılığı değişmektedir. Eğer yiyecek ve içeceklerinize dikkat ederseniz uzun süre dişleriniz beyazlığını korur. Bunun yanı sıra düzenli olarak diş beyazlatma işlemlerinden yararlanmalısınız. Dişlerinizin rengi hem yaşam tarzınız hem de kişiliğiniz hakkında etrafınızdaki insanlara bilgi vermektedir. Öz saygınızı korumak adına düzenli olarak özellikle diş bakımlarınızı yaptırmalı ve bembeyaz dişlere sahip olmanız etrafınıza çizeceğiniz imajı olumlu yönde etkilemektedir. Kişisel bakımına yatırım yapan insanlar çevreden daha çok saygı ve takdir görmektedir.

Diş Beyazlatma daha genç görünmenize de katkı sağlamaktadır. Zamanın getirdiği lekeler dişlerinizden silindiğinde yaşınız da kolay tahmin edilemez duruma ulaşmaktadır. Bunların yanı sıra dişlerinizdeki taşlar ve ufak kusurlar da dişleriniz tamamen beyaz olduğundan dikkat çekmez. Bütün dikkati dişlerinizin beyazlığı topladığı için çatlaklar, çizikler ve talaşlar karşı tarafın dikkatini cezbetmez. Kullanılan beyazlatma ürünlerinde diş çürümesine ve diş eti hastalıklarının oluşmasına sebebiyet veren bakterileri de öldüren bileşikler içerirler. Ağzınızdaki bakterileri de öldüren diş beyazlatma ürünlerini doktorunuzun gözetiminde kullanabilirsiniz.

İnsanlar diş beyazlatma ne kadar süre kalıcı diye sorgulamalar yapmaktadır. Kişilerin diş yapısı bu konuda oldukça belirleyici bir unsurdur.  Diş beyazlatmanın kalıcı olması biraz da kullanılan yöntemlerin etkililiği ile ilgilidir. Lazer yöntemi ile uzun süreli bir kalıcılık elde ederken bazı diş beyazlatıcı ürünlerden aynı etkiyi görmeniz mümkün olmayabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Merak edilen diş beyazlatma ücreti kullandığınız yöntemlere bağlı olarak farklılıklar gösterir. Diş beyazlatma kalemlerinden örnek verilecek olursa iki günden bir haftaya kadar etkili olan bu yöntem kısa süreli bir beyazlık sağlamaktadır. Bu beyazlık süresini baz alırsanız ücretleri hesaplarken daha karlı çıkmanız mümkündür. Bir diş beyazlatma yöntemi eğer daha uzun süreli etki gösteriyorsa ücretini o süreye yaymanız akıllıca olur. Evde kullanılan diş beyazlatma kitleri de yine kısa süreli etki göstererek uzun vadede daha pahalı olmaktadır. Bir kerede elde edeceğiniz beyazlık uzun süre etkiliyse ödediğiniz ücrete değmiş demektir.

Profesyonel yöntemler için belirlenen diş beyazlatma fiyatları biraz daha yüksek gibi görünse de uzun vadede uygun fiyatlı olduğunu fark edersiniz. Lazer ile uygulanan diş beyazlatma yöntemleri en pahalı bulunan yöntemlerden biri sayılmaktadır. Bunun yanında en etkili yöntem lazer yöntemidir.  Hekiminiz bu beyazlığın kalıcı olmasını sağlamak amacıyla evde kullanmanız için sizlere yan ürünler vererek tedavinizi desteklemeye devam eder ve her türlü sorununuzda hekiminize danışmanız sizler için büyük kolaylıklardan biri olacaktır. Tedaviye bir bütün olarak bakıldığında diş beyazlatma maliyetlerinin ne kadar uygun olduğunu görmüş olursunuz.

Araştırılan diş beyazlatma fiyatları müşteriler açısından önemli bir kriterdir. Maliyetlerine bakarak diş beyazlatma teknolojilerinden ve diş hekimlerinden yararlanmanız her ne kadar bütçenizi sarsmaması için önemli olsa da ağız sağlığınız için en sağlıklı yöntemleri seçmeniz yararınıza olacaktır. Diş problemlerinizin ciddiyeti maliyeti doğrudan etkiler. Ciddi sorunları olmayanlar için uygun fiyatlı evde kendi kendinize kullanabileceğiniz diş beyazlatma ürünleri de mevcuttur. Fakat bu ürünler kısa süreli beyazlık sağlamaktadır ve sık sık tekrarlamanızı gerektirir. Sık aralıklarla evde uygulanan beyazlatma işlemleri ise diş etinde tahrişe yol açarak ağız sağlığının bozulması ihtimalini beraberinde getirmektedir.

Porselen kuron yapılmadan önce post-core adı verilen tedavi seçeneği ile aşırı harap olmuş dişlerin kök kanalından destek alınarak mevcut dişin güçlendirilmesi yapılabilir. Bu, kullanılan postun çeşidine göre bazen tek seansta bazen birkaç seansta tamamlanan bir işlemdir.

Porselen laminalar dişlerin ön yüzlerine yapışan çok ince porselen yapılardır. Porselen laminalar ile dişlerin arasındaki boşluklar kapatılabilir, boyları uzatılıp yeniden şekil verilebilir, kırık çatlak, kötü formlu ve ileri derecede renklenmiş dişler güzel bir görünüme kavuşturabilir. Ayrıca diş rengini beğenmeyen kalıcı beyazlık isteyenlerde, gülüşünü beğenmeyen hastalarda gülüş tasarımı amacıyla, antibiyotik nedeni ile renklenmiş dişlerde, hafif çarpık dişlerin düzeltilmesinde, ortodonti tedavisi gerektiren, ileri derecede olmamak kaydıyla çapraşıklıklar birkaç seansta düzeltilebilir.

Karar verildikten sonra dişiniz porselen laminalar için hazırlanır. Dişinizin ön ve kesici yüzeyinden çoğu zaman 1 milimetreden az mine dokusu kaldırılıp, dişinizden ölçü alınır. Bu ölçü yardımı ile dişinize uygun, gülüşünüzü tamamlayacak, neredeyse yaprak kalınlığında, uygun renkte porselen laminalar yapılır ve uygun renkte özel yapıştırıcılar ile dişinize yapıştırılır.

Diş çürüğü, çürük yapıcı besinlerin (şeker ve karbonhidratlar) alınmasından sonra diş yüzeylerinin yeterince temizlenemediği durumlarda gelişen diş sert doku kaybıdır. Diş çürüğü, hastanın diş yapısının çürüğe karşı direncine göre, farklı sürede meydana gelebilir. Bu süre içinde bakteriler şekerleri parçalayarak asit oluştururlar ve diş sert dokularına zarar verirler. Diş çürüğü çok yüzeyel sınırlanmışsa (minede sınırlı) ve başlangıç aşamasındaysa restore etmeden tedavi edilebilir ancak mineden ilerleyip dentine ulaştıysa restore edilmesi zorunludur.
whatsapp yol tarifi instagram telefon
Ücretsiz Muayene Formu
Bilgilerinizi Bırakın Sizi Hemen ArayalımBaşında 0 olmadan bitişik giriniz
Kişisel bilgileriniz hiçbir kurumla paylaşılmayacaktır.